.
"Sajnos a halálbüntetés visszaállítása álláspontom szerint önmagában kevés lenne. Ugyebár a 23/1990. AB határozat által eltörölt büntetési nem csak bizonyos súlyosabban minősülő emberölés bűntette esetében volt kiszabható. Ez így nagyon kevés. A halálbüntetést ki kellene terjeszteni egyrészt valamennyi büntetőjogi tényállásra, azaz lopásra, garázdaságra, vagyon elleni, gazdasági, nemi erkölcs, közlekedési bűncselekmények stb-stb. is, másrészt én nem csak a büntetőjogi tényállások, hanem szabálysértésekre is alkalmaznám őket. Továbbmegyek: nem csak a büntetőjog, és ennek szatellitje, a szabálysértési jog területén alkalmaznám, hanem MINDEN jogsértés esetén: magánjogban, munkajogban, közigazgatási jogban, az élet minden területén. Az egyedül üdvös megoldás összefoglalható egyetlen jelszóban, mely vörös jelként kellene ragyogjon Hazánk egén:
HALÁLBÜNTETÉST MINDENÉRT!
Ezzel rengeteg problémát oldanánk meg:
1. nem kellene óriási költségeken börtönöket fenntartani, mivel a szabadságvesztés büntetés egyszerűen megszűnne létezni. Szinte látom, ahogy a kiürített szegedi csillagot, a váci fegyházat szépen belakják az irodalmi önképzőkörök, táncházak, dalárdák...
2. Tudvalevő, hogy a bűnözői karrierek a kisebb súlyú bűncselekmények, szabálysértések elkövetésével kezdődnek, majd haladnak az egyre súlyosabb bűncselekmények felé. Azonban ezzel a módszerrel már a legelején megelőzzük a további bűncselekmények elkövetését. Illetve azáltal, hogy a bűnözőket nem zárjuk össze hosszú évekre, hogy aztán kitanítsák egymást mindenféle trükkökre, megvalósul mind a generális, mind a speciális prevenció.
3. talán elsőre kissé kegyetlenül hangzik, hogy a büntetőjog világán kívül is létjogosultságát érzem a halálbüntetésnek, ám ennek is megvan a maga haszna és értelme: aki nem képes az általa vállalt szerződéses kötelmeket betartani, tilosban parkol, munka helyett facebookozik, vagy a modorosra kommentel, a kutyáját póráz nélkül sétáltatja, illetve a járdára szaratja, a Balatonban fürdeti a strandon, ahol emberek, kisgyerekek is vannak, végre egy kis rendet tanulna. Vége lenne a részegen össze-vissza hugyozásnak, az óbégatásnak stb-stb. Az olyan emberek, akik ezeket az elemi együttélési szabályokat sem képesek betartani, nem tehetnének büntetlenül bármit.
4. nem kellene annyi élősdi jogász, mivel nem kellene tőlük megkérdezni, hogy ezt vagy azt lehet-e, ha lehet, hogyan, és segítsen, jegyezze ellen, szerkessze meg, adjon tanácsot, mert a válasz kézenfekvő: nem, nem lehet, halállal büntetendő. Ez egyben a büntetőbírói és ügyészi munkát is jelentősen megkönnyíteni, nem kellene szubszumpcióval, büntetőjogi minősítésekkel, enyhítő-súlyosító körülményekkel, büntetéskiszabási elvekkel, jogegységi határozatokkal bíbelődni.
5. jobbikosok nagy örömére továbbá ez a büntetőjogi paradigmaváltás azzal is járna, hogy a cigányság lélekszáma jelentősen lecsökkenne, ráadásul anélkül, hogy bármilyen rasszista rendelkezést életbe kéne léptetni. Hangoskodtál a buszon, részegen beszóltál egy öregasszonynak? Már lövünk is fejbe vagy kötünk fel az első fára!
Aki pedig attól fél, hogy itt valami rettenetes mészárlás kezdődne másnap, patakokban folyna a vér, azt megnyugtatom, hogy az első párezer ilyen eset után olyan rend lenne, hogy öröm lenne nézni: az emberek vidáman, elegáns ruhában, alakzatban három szólamban katonanótákat dalolva vonulnának az utcán, a buszok, villamosok, vonatok halálpontosan (haha) járnának, az ülőhelyeket átadnák az öregasszonyoknak, akik cserébe süteményt kínálnának körbe a 7-es buszon, a hivatalok, közszolgáltatások úgy működnének, mint egy óramű, a versenyszférában csupa nyugodt, boldog emberrel lehetne találkozni, akik boldogan kelnek fel minden reggel, lepkéket kergetnénk, virágokat szednénk.
Istenem de szép is volna...
HALÁLBÜNTETÉST MINDENÉRT!"
( Trónkövetelő; modoros.blog.hu/2014/01/21/meg_egyszer_a_halalbuntetesrol )